Semtech GV8500-CNTE3
GV8500-CNTE3 picture photo
Mfg. Part Number
GV8500-CNTE3
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
IC TRANSMITTER 16QFN
Datasheet Download
GV8500-CNTE3.pdf
Availability of GV8500-CNTE3
QUANTITY
GV8500-CNTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of GV8500-CNTE3
Internal Part NumberEIS-GV8500-CNTE3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTransmitter
ApplicationsVideo
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-VQFN Exposed Pad
Supplier Device Package16-QFN (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GV8500-CNTE3
Related LinksGV8500, GV8500-CNTE3 Datasheet, Semtech Distributor
GV8500-CNTE3 Details Description
Related parts for GV8500-CNTE3
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CARDEDGE 22POS .156 BLACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 3POS 24AWG GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 50V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf