Sharp Microelectronics GW6BMR27HED
GW6BMR27HED picture photo
Mfg. Part Number
GW6BMR27HED
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ZENIGATA
Datasheet Download
GW6BMR27HED.pdf
Availability of GW6BMR27HED
QUANTITY
GW6BMR27HED Order Process
Ship out your order
Specifications of GW6BMR27HED
Internal Part NumberEIS-GW6BMR27HED
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesMini Zenigata
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test320mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max520mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension6.50mm L x 15.00mm W
Height1.60mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GW6BMR27HED
Related LinksGW6BM, GW6BMR27HED Datasheet, Sharp Microelectronics Distributor
GW6BMR27HED Details Description
Related parts for GW6BMR27HED
RES SMD 7.69KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 600mA (Flash) Camera Flash 12-DSBGA datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.2A 150 MOHM TH datasheet.pdf
RES 392 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
FLD SRVC KIT RD 24X22 W/GND datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
1500UF 10V 10X20 datasheet.pdf