Sharp Microelectronics GW6DGD27NFC
GW6DGD27NFC picture photo
Mfg. Part Number
GW6DGD27NFC
Brief Description
LED ZENIGATA
Datasheet Download
GW6DGD27NFC.pdf
Availability of GW6DGD27NFC
QUANTITY
GW6DGD27NFC Order Process
Ship out your order
Specifications of GW6DGD27NFC
Internal Part NumberEIS-GW6DGD27NFC
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesMega Zenigata
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test950mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)37V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max1.3A
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension20.00mm L x 24.00mm W
Height1.80mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GW6DGD27NFC
Related LinksGW6DG, GW6DGD27NFC Datasheet, Sharp Microelectronics Distributor
GW6DGD27NFC Details Description
Related parts for GW6DGD27NFC
TVS DIODE 185VWM 328VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 52.3 OHM 1% AXL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 30MA 690 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 13KV NONSTND datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .254M 19POS datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 2.0A 50V DF datasheet.pdf
SGE1510-0-6100A-100C-2200C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf