Sharp Microelectronics GW6DMC30NFC
GW6DMC30NFC picture photo
Mfg. Part Number
GW6DMC30NFC
Brief Description
LED MEGA ZENIGATA
Datasheet Download
GW6DMC30NFC.pdf
Availability of GW6DMC30NFC
QUANTITY
GW6DMC30NFC Order Process
Ship out your order
Specifications of GW6DMC30NFC
Internal Part NumberEIS-GW6DMC30NFC
Standard Package40
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesMega Zenigata
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test700mA
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)37V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max1.05A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension20.00mm L x 24.00mm W
Height1.80mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GW6DMC30NFC
Related LinksGW6DM, GW6DMC30NFC Datasheet, Sharp Microelectronics Distributor
GW6DMC30NFC Details Description
Related parts for GW6DMC30NFC
IC ADC 16BIT 5V SAMPLING 28SSOP datasheet.pdf
ESD HANDLER 10X12-3/4X2-7/8 datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 420KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 820MA 500 MOHM datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC FLASH MEM 32MB SPI CMOS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf