IXYS Corporation GWM180-004X2-SLSAM
GWM180-004X2-SLSAM picture photo
Mfg. Part Number
GWM180-004X2-SLSAM
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 6N-CH 40V 180A 17-SMD
Datasheet Download
GWM180-004X2-SLSAM.pdf
Availability of GWM180-004X2-SLSAM
QUANTITY
GWM180-004X2-SLSAM Order Process
Ship out your order
Specifications of GWM180-004X2-SLSAM
Internal Part NumberEIS-GWM180-004X2-SLSAM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
PackagingTube
FET Type6 N-Channel (3-Phase Bridge)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C180A
Rds On (Max) @ Id, Vgs2.5 mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs110nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case17-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageISOPLUS-DIL™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GWM180-004X2-SLSAM
Related LinksGWM180-00, GWM180-004X2-SLSAM Datasheet, IXYS Corporation Distributor
GWM180-004X2-SLSAM Details Description
Related parts for GWM180-004X2-SLSAM
RES SMD 5.1K OHM 5% 30W D2PAK datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3V 0.6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 630VDC datasheet.pdf