Sprague Goodman GWR2R500
GWR2R500 picture photo
Mfg. Part Number
GWR2R500
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.4-2.5PF 500V
Datasheet Download
GWR2R500.pdf
Availability of GWR2R500
QUANTITY
GWR2R500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GWR2R500
Internal Part NumberEIS-GWR2R500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.4 ~ 2.5pF
Adjustment Type-
Voltage - Rated500V
Size / Dimension0.118" Dia x 0.230" L (3.00mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GWR2R500
Related LinksGWR2, GWR2R500 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GWR2R500 Details Description
Related parts for GWR2R500
IC OFFLINE SWIT UVLO HV TO220 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (17 + 4 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 120POS 5ROW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 25.15MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO252-3 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HMIC PIN SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf