Sprague Goodman GWR2R550
GWR2R550 picture photo
Mfg. Part Number
GWR2R550
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.4-2.5PF 500V
Datasheet Download
GWR2R550.pdf
Availability of GWR2R550
QUANTITY
GWR2R550 Order Process
Ship out your order
Specifications of GWR2R550
Internal Part NumberEIS-GWR2R550
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.4 ~ 2.5pF
Adjustment Type-
Voltage - Rated500V
Size / Dimension0.118" Dia x 0.230" L (3.00mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GWR2R550
Related LinksGWR2, GWR2R550 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GWR2R550 Details Description
Related parts for GWR2R550
INDUCT ARRAY 2 COIL 200UH SMD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 10NS 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 10% 35W TO263 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
TOOL REMOVAL 22 GA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FA HD-I 5SMPR090F120OV BENCH datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 300VAC RADIAL datasheet.pdf