Sprague Goodman GXA9R000
GXA9R000 picture photo
Mfg. Part Number
GXA9R000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 2-9PF 100V THRU HOLE
Datasheet Download
GXA9R000.pdf
Availability of GXA9R000
QUANTITY
GXA9R000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GXA9R000
Internal Part NumberEIS-GXA9R000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range2 ~ 9pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GXA9R000
Related LinksGXA9, GXA9R000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GXA9R000 Details Description
Related parts for GXA9R000
IC GEN WAVEFORM HI-FREQ 20-DIP datasheet.pdf
IC CAN TXRX FOR TRUCKS 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 3A TO263-5 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED LUXEON NEU WHITE 4100K 3SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
ENCLOSURE COOLING ROOF FAN KIT datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 5V 16MM RADIAL datasheet.pdf