Sprague Goodman GXC90004
GXC90004 picture photo
Mfg. Part Number
GXC90004
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 8-90PF 100V THRU HOLE
Datasheet Download
GXC90004.pdf
Availability of GXC90004
QUANTITY
GXC90004 Order Process
Ship out your order
Specifications of GXC90004
Internal Part NumberEIS-GXC90004
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range8 ~ 90pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)0.488" (12.40mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GXC90004
Related LinksGXC9, GXC90004 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GXC90004 Details Description
Related parts for GXC90004
CONN RECEPT 3POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.8A 47 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
R/A PICOFLEX HEADER 1.27 PITCH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
DEFLECTOR, WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
24-Bit, 192 kHz Stereo DAC with Volume Control  IC datasheet.pdf