Sprague Goodman GXE9R000
GXE9R000 picture photo
Mfg. Part Number
GXE9R000
Brief Description
CAP TRIM 1.8-9PF 200V THRU HOLE
Datasheet Download
GXE9R000.pdf
Availability of GXE9R000
QUANTITY
GXE9R000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GXE9R000
Internal Part NumberEIS-GXE9R000
PackagingBulk
Capacitance Range1.8 ~ 9pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated200V
Size / Dimension0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GXE9R000
Related LinksGXE9, GXE9R000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GXE9R000 Details Description
Related parts for GXE9R000
IDC CABLE - MKR10K/MC10F/MCF10K datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
CABLE MMCX-SMA JACK RG-178 6" datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.374 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 47K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf