Panasonic Industrial Automation Sales GXL-15HLUB-R
GXL-15HLUB-R picture photo
Mfg. Part Number
GXL-15HLUB-R
Manufacturer
Product Category
Proximity Sensors
Brief Description
SENSOR PROX NC 6.4MM 12-24VDC
Datasheet Download
GXL-15HLUB-R.pdf
Availability of GXL-15HLUB-R
QUANTITY
GXL-15HLUB-R Order Process
Ship out your order
Specifications of GXL-15HLUB-R
Internal Part NumberEIS-GXL-15HLUB-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGX Series Inductive Prox Sensors
Hot New Technologies
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyProximity Sensors
SeriesGX
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.157" (4mm)
Output TypeNPN-NC, 3-Wire
Response Frequency1kHz
ShieldingUnshielded
Material - BodyPlastic
Voltage - Supply12 VDC ~ 24 VDC
Termination StyleCable Leads
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Ingress ProtectionIP67
IndicatorLED
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GXL-15HLUB-R
Related LinksGXL-15, GXL-15HLUB-R Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
GXL-15HLUB-R Details Description
Related parts for GXL-15HLUB-R
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3/4" datasheet.pdf
RELAY SAFETY 4PST 6A 12V datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 2% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CABLE CAT5 2.0M datasheet.pdf
CARD GUIDE PRESS 7X0.078" BLK datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1FLUID+10LV PIN datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf