Sullins Connector Solutions GZC11SGSN-M89
GZC11SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GZC11SGSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 11POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GZC11SGSN-M89.pdf
Availability of GZC11SGSN-M89
QUANTITY
GZC11SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC11SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GZC11SGSN-M89
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC11SGSN-M89
Related LinksGZC11S, GZC11SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC11SGSN-M89 Details Description
Related parts for GZC11SGSN-M89
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
ESD JACKET W/SNAPS BLUE 6XL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD IOUT 52-QFN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC 8DFN datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206 datasheet.pdf
ID TIE 8.07"L 50LB NATURAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf