Sprague Goodman GZC15103
GZC15103 picture photo
Mfg. Part Number
GZC15103
Brief Description
CAP TRIM 10-150PF 100V THRU HOLE
Datasheet Download
GZC15103.pdf
Availability of GZC15103
QUANTITY
GZC15103 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC15103
Internal Part NumberEIS-GZC15103
PackagingBulk
Capacitance Range10 ~ 150pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC15103
Related LinksGZC1, GZC15103 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GZC15103 Details Description
Related parts for GZC15103
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
RES 499 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2 120V SLIDE BASE datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 125VAC/VDC datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 14.6MM datasheet.pdf
IC DEMUX 1 X 1:2 24CQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
APPL,HDM EMPO110F LM&G datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf