Sullins Connector Solutions GZC18DFBN-M30
GZC18DFBN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GZC18DFBN-M30
Brief Description
CONN HEADER 36POS .100 DL SMD
Datasheet Download
GZC18DFBN-M30.pdf
Availability of GZC18DFBN-M30
QUANTITY
GZC18DFBN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC18DFBN-M30
Internal Part NumberEIS-GZC18DFBN-M30
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC18DFBN-M30
Related LinksGZC18D, GZC18DFBN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC18DFBN-M30 Details Description
Related parts for GZC18DFBN-M30
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-TSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D2PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
INDICATOR PANEL 20 CHANNELS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LIGHT PIPE ADAPTER RA 3MM YLW datasheet.pdf