Sullins Connector Solutions GZC25SGSN-M89
GZC25SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GZC25SGSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 25POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GZC25SGSN-M89.pdf
Availability of GZC25SGSN-M89
QUANTITY
GZC25SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC25SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GZC25SGSN-M89
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC25SGSN-M89
Related LinksGZC25S, GZC25SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC25SGSN-M89 Details Description
Related parts for GZC25SGSN-M89
RES SMD 45.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 50POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
FUSE CLASS J T/D 350A 600V datasheet.pdf
LCD SERIAL 4X20 RS232 BLU/WHITE datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ADAPTER 180DEG 4/7POS datasheet.pdf
390UF 12V 9.5X38 105C AXI datasheet.pdf