Sullins Connector Solutions GZC27SGSN-M89
GZC27SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GZC27SGSN-M89
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 27POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GZC27SGSN-M89.pdf
Availability of GZC27SGSN-M89
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GZC27SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC27SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GZC27SGSN-M89
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series-
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC27SGSN-M89
Related LinksGZC27S, GZC27SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC27SGSN-M89 Details Description
Related parts for GZC27SGSN-M89
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 0.5A 1000V 4-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1.9A 40 MOHM TH datasheet.pdf