Sprague Goodman GZC80000
GZC80000 picture photo
Mfg. Part Number
GZC80000
Brief Description
CAP TRIMMER 8-80PF 100V TH
Datasheet Download
GZC80000.pdf
Availability of GZC80000
QUANTITY
GZC80000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC80000
Internal Part NumberEIS-GZC80000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance Range8 ~ 80pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / DimensionRound - 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC80000
Related LinksGZC8, GZC80000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GZC80000 Details Description
Related parts for GZC80000
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 630A 240V BRITISH datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
PANEL INDIC INCAND 14V YELLOW datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK COVER 13 POS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC PLL W/VCO FRACTIONAL-N 40-QFN datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 60V 8POWERDI datasheet.pdf
CONN M8 FML 3POS datasheet.pdf