Sprague Goodman GZD15100
GZD15100 picture photo
Mfg. Part Number
GZD15100
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 10-150PF 100V TH
Datasheet Download
GZD15100.pdf
Availability of GZD15100
QUANTITY
GZD15100 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZD15100
Internal Part NumberEIS-GZD15100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range10 ~ 150pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / DimensionRound - 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZD15100
Related LinksGZD1, GZD15100 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GZD15100 Details Description
Related parts for GZD15100
CONV DC/DC 28W .8-1.8VOUT SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 85V 96A TO-247 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 650W datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC DVI/HDMI MUX/DEMUX 42TQFN datasheet.pdf
MICRO 100C S 10" WHT JACKS NI datasheet.pdf