Panduit H075X044H2T
H075X044H2T picture photo
Mfg. Part Number
H075X044H2T
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL HEAT SHRINK
Datasheet Download
H075X044H2T.pdf
Availability of H075X044H2T
QUANTITY
H075X044H2T Order Process
Ship out your order
Specifications of H075X044H2T
Internal Part NumberEIS-H075X044H2T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging1000 per Roll
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.75" x 0.44" (19.1mm x 11.2mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H075X044H2T
Related LinksH075X, H075X044H2T Datasheet, Panduit Distributor
H075X044H2T Details Description
Related parts for H075X044H2T
THERMISTOR 25 OHM 265V SMT PTC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 94POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
WINDOW MOUNT WITH GARMIN ADAPTER datasheet.pdf
DC-DC INP FILTER 6A datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK COUPLER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf