Panduit H100X044F16
H100X044F16 picture photo
Mfg. Part Number
H100X044F16
Brief Description
HEATSHRINK LS6 THERM TRNFR PRINT
Datasheet Download
H100X044F16.pdf
Availability of H100X044F16
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
H100X044F16 Order Process
Ship out your order
Specifications of H100X044F16
Internal Part NumberEIS-H100X044F16
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyLabels, Labeling
SeriesVIPER™
Packaging100 per Roll
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size1.00" x 0.44" (25.4mm x 11.2mm)
ColorWhite
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsPanduit LS6 Printer (Handheld)
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H100X044F16
Related LinksH100X, H100X044F16 Datasheet, Panduit Distributor
H100X044F16 Details Description
Related parts for H100X044F16
RES SMD 1K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMPAT HS 20PLCC datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMB datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLK,ENHCD,C5 datasheet.pdf
LED ARRAY 7300LM WARM WHT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS STR .100" TIN datasheet.pdf
COMMON MODE FILTERS datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 70POS datasheet.pdf