Panduit H100X165H4T
H100X165H4T picture photo
Mfg. Part Number
H100X165H4T
Brief Description
HEATSHRINK THERMTRANS
Datasheet Download
H100X165H4T.pdf
Availability of H100X165H4T
QUANTITY
H100X165H4T Order Process
Ship out your order
Specifications of H100X165H4T
Internal Part NumberEIS-H100X165H4T
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging500 per Roll
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size1.00" x 1.65" (25.4mm x 41.9mm)
ColorRed
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H100X165H4T
Related LinksH100X, H100X165H4T Datasheet, Panduit Distributor
H100X165H4T Details Description
Related parts for H100X165H4T
Crystal 18.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 10POS 2MM AU datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 5POS datasheet.pdf
RES 274 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf