Vishay/Vitramon VJ0805D751MXXAT
VJ0805D751MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D751MXXAT
Brief Description
CAP CER 750PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D751MXXAT.pdf
Availability of VJ0805D751MXXAT
QUANTITY
VJ0805D751MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D751MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D751MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D751MXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D751MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D751MXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D751MXXAT
TRANS NPN HF AMP 20VCEO SMINI 3P datasheet.pdf
IC 12-ST BINARY COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS STR .050" GLD datasheet.pdf
LED BASE T3 1/4 PANEL INDICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS CABLE SKT datasheet.pdf