Panduit H200X025HST-2
H200X025HST-2 picture photo
Mfg. Part Number
H200X025HST-2
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEATSHRINK THERMTRANS
Datasheet Download
H200X025HST-2.pdf
Availability of H200X025HST-2
QUANTITY
H200X025HST-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of H200X025HST-2
Internal Part NumberEIS-H200X025HST-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
Series-
Packaging500 per Roll
Label TypeHeat Shrinkable, Two-Sided
Label Size2.00" x 0.25" (50.8mm x 6.4mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin, Fluid Resistant
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H200X025HST-2
Related LinksH200X0, H200X025HST-2 Datasheet, Panduit Distributor
H200X025HST-2 Details Description
Related parts for H200X025HST-2
IC MPU Z80 10MHZ 100QFP datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 44POS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CRIMP SOCKET 26-30AWG datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 36POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 68POS datasheet.pdf