Hirose Electric Co Ltd H2AAT-10103-R8
H2AAT-10103-R8 picture photo
Mfg. Part Number
H2AAT-10103-R8
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1502TR/A3048R/H1502TR 3"
Datasheet Download
H2AAT-10103-R8.pdf
Availability of H2AAT-10103-R8
QUANTITY
H2AAT-10103-R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AAT-10103-R8
Internal Part NumberEIS-H2AAT-10103-R8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF3 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndPin to Pin
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AAT-10103-R8
Related LinksH2AAT-1, H2AAT-10103-R8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AAT-10103-R8 Details Description
Related parts for H2AAT-10103-R8
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
MEMBRANE LID 203X229X19MM datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 300MA 240 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 84VWM P600 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf