Murata Electronics North America NCP15XC680E0SRC
NCP15XC680E0SRC picture photo
Mfg. Part Number
NCP15XC680E0SRC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NCP15XC680E0SRC.pdf
Availability of NCP15XC680E0SRC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP15XC680E0SRC Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP15XC680E0SRC
Internal Part NumberEIS-NCP15XC680E0SRC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NCP15XC680E0SRC today.
SeriesNCP15XC68
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NCP15XC680E0SRC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNCP15XC, NCP15XC680E0SRC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NCP15XC680E0SRC Details Description
Related parts for NCP15XC680E0SRC
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 140POS R/A 30GOLD datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 2W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 48VOUT 100W datasheet.pdf
THUMBSTK FT2 CAP ALL MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 88POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V datasheet.pdf
.5 FPC VT ZIF TYPE-A 35 CONT datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
CAP 390 UF 20% 10 V datasheet.pdf