Hirose Electric Co Ltd H2AAT-10108-S8
H2AAT-10108-S8 picture photo
Mfg. Part Number
H2AAT-10108-S8
Brief Description
JUMPER-H1502TR/A3048S/H1502TR 8"
Datasheet Download
H2AAT-10108-S8.pdf
Availability of H2AAT-10108-S8
QUANTITY
H2AAT-10108-S8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2AAT-10108-S8
Internal Part NumberEIS-H2AAT-10108-S8
Contact EndPin to Pin
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2AAT-10108-S8
Related LinksH2AAT-1, H2AAT-10108-S8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2AAT-10108-S8 Details Description
Related parts for H2AAT-10108-S8
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THRM INTR SFE(FM)IR W/RTD PROBE datasheet.pdf
IC FPGA 244 I/O 388BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 4X1/2" A VFN datasheet.pdf
20-5 .50MM2 YELLOW PVC CORD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM R6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
DFN-6 STENCIL datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf