Hirose Electric Co Ltd H2BBG-10103-B8
H2BBG-10103-B8 picture photo
Mfg. Part Number
H2BBG-10103-B8
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1501TR/A3048B/H1501TR 3"
Datasheet Download
H2BBG-10103-B8.pdf
Availability of H2BBG-10103-B8
QUANTITY
H2BBG-10103-B8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BBG-10103-B8
Internal Part NumberEIS-H2BBG-10103-B8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF3 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF3
Contact EndSocket to Socket
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorBlack
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BBG-10103-B8
Related LinksH2BBG-1, H2BBG-10103-B8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BBG-10103-B8 Details Description
Related parts for H2BBG-10103-B8
IC FLASH 2MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 740MA 340 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 1.2MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 375MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
VARISTOR 815V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
DISPLAY LED 0.4" GREEN CA SMD datasheet.pdf