Hirose Electric Co Ltd H2BBG-10106-R8
H2BBG-10106-R8 picture photo
Mfg. Part Number
H2BBG-10106-R8
Brief Description
JUMPER-H1501TR/A3048R/H1501TR 6"
Datasheet Download
H2BBG-10106-R8.pdf
Availability of H2BBG-10106-R8
QUANTITY
H2BBG-10106-R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BBG-10106-R8
Internal Part NumberEIS-H2BBG-10106-R8
Contact EndSocket to Socket
Length6.0" (152.4mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BBG-10106-R8
Related LinksH2BBG-1, H2BBG-10106-R8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BBG-10106-R8 Details Description
Related parts for H2BBG-10106-R8
FIXED IND 100UH 40MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR PR 16-VQFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK TOP ENTRY 2POS VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRIP FORK TERMI datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 4CIRC .375 datasheet.pdf
BACC 22C 22#22D PIN RECP SS datasheet.pdf
Multiformat 216 MHz Video Encoder with Six NSV 14-Bit DACs IC datasheet.pdf