Hirose Electric Co Ltd H2BBG-10106-Y8
H2BBG-10106-Y8 picture photo
Mfg. Part Number
H2BBG-10106-Y8
Brief Description
JUMPER-H1501TR/A3048Y/H1501TR 6"
Datasheet Download
H2BBG-10106-Y8.pdf
Availability of H2BBG-10106-Y8
QUANTITY
H2BBG-10106-Y8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BBG-10106-Y8
Internal Part NumberEIS-H2BBG-10106-Y8
Contact EndSocket to Socket
Length6.0" (152.4mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BBG-10106-Y8
Related LinksH2BBG-1, H2BBG-10106-Y8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BBG-10106-Y8 Details Description
Related parts for H2BBG-10106-Y8
JUMPER-H1500TR/A3048L/X 6" datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
GDT 150V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IND DELAY LINE 1.3NS 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V JB 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO-215AA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 250W datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf