Hirose Electric Co Ltd H2BBT-10110-R6
H2BBT-10110-R6 picture photo
Mfg. Part Number
H2BBT-10110-R6
Brief Description
JUMPER-H1500TR/A3049R/H1500TR10"
Datasheet Download
H2BBT-10110-R6.pdf
Availability of H2BBT-10110-R6
QUANTITY
H2BBT-10110-R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BBT-10110-R6
Internal Part NumberEIS-H2BBT-10110-R6
Contact EndSocket to Socket
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BBT-10110-R6
Related LinksH2BBT-1, H2BBT-10110-R6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BBT-10110-R6 Details Description
Related parts for H2BBT-10110-R6
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM INTEL PENT 38-TSSOP datasheet.pdf
EDGECARD 212POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 23.11MM datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC datasheet.pdf
CAP FILM 100UF 5% 480VAC SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.0MM BLACK datasheet.pdf