Hirose Electric Co Ltd H2BBT-10112-G6
H2BBT-10112-G6 picture photo
Mfg. Part Number
H2BBT-10112-G6
Brief Description
JUMPER-H1500TR/A3049G/H1500TR12"
Datasheet Download
H2BBT-10112-G6.pdf
Availability of H2BBT-10112-G6
QUANTITY
H2BBT-10112-G6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BBT-10112-G6
Internal Part NumberEIS-H2BBT-10112-G6
Contact EndSocket to Socket
Length12.0" (304.8mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorGreen
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BBT-10112-G6
Related LinksH2BBT-1, H2BBT-10112-G6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BBT-10112-G6 Details Description
Related parts for H2BBT-10112-G6
IC INVERTER HEX HS 14TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.2A TO92-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5M OHM 8SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 500MW SOD80 datasheet.pdf