Hirose Electric Co Ltd H2BXG-10103-Y6
H2BXG-10103-Y6 picture photo
Mfg. Part Number
H2BXG-10103-Y6
Brief Description
JUMPER-H1501TR/A3049Y/X 3"
Datasheet Download
H2BXG-10103-Y6.pdf
Availability of H2BXG-10103-Y6
QUANTITY
H2BXG-10103-Y6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2BXG-10103-Y6
Internal Part NumberEIS-H2BXG-10103-Y6
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2BXG-10103-Y6
Related LinksH2BXG-1, H2BXG-10103-Y6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2BXG-10103-Y6 Details Description
Related parts for H2BXG-10103-Y6
CONV DC-DC 144W 48VIN 3.3V NEG datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC POWER SWITCH HI SIDE 4-TMLF datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 350MA 410 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH LSZH OM2+ 3M datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf