Hirose Electric Co Ltd H3AAG-10103-B8
H3AAG-10103-B8 picture photo
Mfg. Part Number
H3AAG-10103-B8
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A3048B/H1507TR 3"
Datasheet Download
H3AAG-10103-B8.pdf
Availability of H3AAG-10103-B8
QUANTITY
H3AAG-10103-B8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAG-10103-B8
Internal Part NumberEIS-H3AAG-10103-B8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF11 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndPin to Pin
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorBlack
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAG-10103-B8
Related LinksH3AAG-1, H3AAG-10103-B8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AAG-10103-B8 Details Description
Related parts for H3AAG-10103-B8
IDC CABLE - MDL50K/MC50F/MDL50K datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 1.9A SOT223 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 6A TO-220 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 277VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS .156 datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 36MM 15.75" datasheet.pdf
FERRITE CHIP 330 OHM 0805 datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf