Hirose Electric Co Ltd H3AAG-10110-S8
H3AAG-10110-S8 picture photo
Mfg. Part Number
H3AAG-10110-S8
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A3048S/H1507TR10"
Datasheet Download
H3AAG-10110-S8.pdf
Availability of H3AAG-10110-S8
QUANTITY
H3AAG-10110-S8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAG-10110-S8
Internal Part NumberEIS-H3AAG-10110-S8
Contact EndPin to Pin
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAG-10110-S8
Related LinksH3AAG-1, H3AAG-10110-S8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AAG-10110-S8 Details Description
Related parts for H3AAG-10110-S8
Connector Header, Bottom Entry 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 13 (10 + 3 Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TEST CLIP MICRO SMD GRABBER BLK datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC POWER-DIST SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RES 91 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
350 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
OSC SO 90.000MHZ LVTTL SMD datasheet.pdf