Hirose Electric Co Ltd H3AAT-10102-A8
H3AAT-10102-A8 picture photo
Mfg. Part Number
H3AAT-10102-A8
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A3048A/H1506TR 2"
Datasheet Download
H3AAT-10102-A8.pdf
Availability of H3AAT-10102-A8
QUANTITY
H3AAT-10102-A8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAT-10102-A8
Internal Part NumberEIS-H3AAT-10102-A8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF11 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndPin to Pin
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorOrange
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAT-10102-A8
Related LinksH3AAT-1, H3AAT-10102-A8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AAT-10102-A8 Details Description
Related parts for H3AAT-10102-A8
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO252 datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT ROMLESS 100-PQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MOUNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 0.953 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 10K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf