Hirose Electric Co Ltd H3AAT-10102-V8
H3AAT-10102-V8 picture photo
Mfg. Part Number
H3AAT-10102-V8
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A3048V/H1506TR 2"
Datasheet Download
H3AAT-10102-V8.pdf
Availability of H3AAT-10102-V8
QUANTITY
H3AAT-10102-V8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AAT-10102-V8
Internal Part NumberEIS-H3AAT-10102-V8
Contact EndPin to Pin
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorViolet
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AAT-10102-V8
Related LinksH3AAT-1, H3AAT-10102-V8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AAT-10102-V8 Details Description
Related parts for H3AAT-10102-V8
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf