Hirose Electric Co Ltd H3ABG-10108-L6
H3ABG-10108-L6 picture photo
Mfg. Part Number
H3ABG-10108-L6
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A3049L/H1505TR 8"
Datasheet Download
H3ABG-10108-L6.pdf
Availability of H3ABG-10108-L6
QUANTITY
H3ABG-10108-L6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3ABG-10108-L6
Internal Part NumberEIS-H3ABG-10108-L6
Contact EndPin to Socket
Length8.0" (203.2mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorBlue
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3ABG-10108-L6
Related LinksH3ABG-1, H3ABG-10108-L6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3ABG-10108-L6 Details Description
Related parts for H3ABG-10108-L6
SW SNAP SPST 15A LEVER QC 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 730MA 1.08 OHM datasheet.pdf
BANK SELECT UNIT FOR NPN SENSORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MINIFITJR 8CKT PLUG DR V0 BLACK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6.5V 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf