3M 929450-01-21-EU
929450-01-21-EU picture photo
Mfg. Part Number
929450-01-21-EU
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 21POS
Datasheet Download
929450-01-21-EU.pdf
Availability of 929450-01-21-EU
QUANTITY
929450-01-21-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929450-01-21-EU
Internal Part NumberEIS-929450-01-21-EU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.295" (7.49mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929450-01-21-EU
Related Links929450-, 929450-01-21-EU Datasheet, 3M Distributor
929450-01-21-EU Details Description
Related parts for 929450-01-21-EU
IC HEX INVERTER 14SO datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT TIN 16POS datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
MBXLR/AHDR3P+40S+8P datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC RADIO MOD 2.4GHZ CONN 24-LGA datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf