Hirose Electric Co Ltd H3ABT-10102-A8
H3ABT-10102-A8 picture photo
Mfg. Part Number
H3ABT-10102-A8
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A3048A/H1504TR 2"
Datasheet Download
H3ABT-10102-A8.pdf
Availability of H3ABT-10102-A8
QUANTITY
H3ABT-10102-A8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3ABT-10102-A8
Internal Part NumberEIS-H3ABT-10102-A8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF11 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndPin to Socket
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorOrange
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3ABT-10102-A8
Related LinksH3ABT-1, H3ABT-10102-A8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3ABT-10102-A8 Details Description
Related parts for H3ABT-10102-A8
RES SMD 560K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 LP 15NS 64-TQFP datasheet.pdf
IC LNA ULTRA LN ACT BIAS 8DFN datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf