Hirose Electric Co Ltd H3ABT-10103-A6
H3ABT-10103-A6 picture photo
Mfg. Part Number
H3ABT-10103-A6
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A3049A/H1504TR 3"
Datasheet Download
H3ABT-10103-A6.pdf
Availability of H3ABT-10103-A6
QUANTITY
H3ABT-10103-A6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3ABT-10103-A6
Internal Part NumberEIS-H3ABT-10103-A6
Contact EndPin to Socket
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorOrange
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3ABT-10103-A6
Related LinksH3ABT-1, H3ABT-10103-A6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3ABT-10103-A6 Details Description
Related parts for H3ABT-10103-A6
SOK TERM FLOR LAMP 20-16 BR datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.22V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SPEAKER MAGNETIC 50' SUBMERSIBLE datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf