Hirose Electric Co Ltd H3ABT-10104-B4
H3ABT-10104-B4 picture photo
Mfg. Part Number
H3ABT-10104-B4
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A2015B/H1504TR 4"
Datasheet Download
H3ABT-10104-B4.pdf
Availability of H3ABT-10104-B4
QUANTITY
H3ABT-10104-B4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3ABT-10104-B4
Internal Part NumberEIS-H3ABT-10104-B4
Contact EndPin to Socket
Length4.0" (101.6mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishTin
ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3ABT-10104-B4
Related LinksH3ABT-1, H3ABT-10104-B4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3ABT-10104-B4 Details Description
Related parts for H3ABT-10104-B4
IDC CABLE - MSD60K/MC60G/MPK60K datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 200A 100V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW ALF2 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN +/-09VO datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK KINK 9POS datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 8COND REEL 500' datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf