ASSMANN WSW Components H3AKH-3018M
H3AKH-3018M picture photo
Mfg. Part Number
H3AKH-3018M
Manufacturer
Product Category
Rectangular Cable Assemblies
Brief Description
IDC CABLE - HSC30H/AE30M/HPK30H
Datasheet Download
H3AKH-3018M.pdf
Availability of H3AKH-3018M
QUANTITY
H3AKH-3018M Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AKH-3018M
Internal Part NumberEIS-H3AKH-3018M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssmann - IDC Connectors and Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyRectangular Cable Assemblies
Series-
Connector TypeSocket to Plug
Number of Positions30
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length1.50' (457.20mm)
FeaturesPolarizing Key
ColorMultiple, Ribbon
ShieldingUnshielded
Usage-
Cable TerminationIDC
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AKH-3018M
Related LinksH3AKH, H3AKH-3018M Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
H3AKH-3018M Details Description
Related parts for H3AKH-3018M
TERM RING NON INS 12-10AWG datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 30W datasheet.pdf
FILTER SAW RF 465.00MHZ SMD datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 120NS 56TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 1A DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf