Hirose Electric Co Ltd H3AXT-10103-R8
H3AXT-10103-R8 picture photo
Mfg. Part Number
H3AXT-10103-R8
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1506TR/A3048R/X 3"
Datasheet Download
H3AXT-10103-R8.pdf
Availability of H3AXT-10103-R8
QUANTITY
H3AXT-10103-R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3AXT-10103-R8
Internal Part NumberEIS-H3AXT-10103-R8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDF11 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndPin to Cable (Round)
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishTin
ColorRed
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3AXT-10103-R8
Related LinksH3AXT-1, H3AXT-10103-R8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3AXT-10103-R8 Details Description
Related parts for H3AXT-10103-R8
CABLE D-SUB - AMU15B/AE15G/X datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 16POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.47 OHM 1% 10W datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC .750A datasheet.pdf