Hirose Electric Co Ltd H3BXG-10102-R4
H3BXG-10102-R4 picture photo
Mfg. Part Number
H3BXG-10102-R4
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H1505TR/A2015R/X 2"
Datasheet Download
H3BXG-10102-R4.pdf
Availability of H3BXG-10102-R4
QUANTITY
H3BXG-10102-R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3BXG-10102-R4
Internal Part NumberEIS-H3BXG-10102-R4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF11
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorRed
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3BXG-10102-R4
Related LinksH3BXG-1, H3BXG-10102-R4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3BXG-10102-R4 Details Description
Related parts for H3BXG-10102-R4
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 75A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 8A datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
EJECTOR PCB 1.25" NYLON GREEN datasheet.pdf