Omron Automation & Safety H3DK-HDS AC200-240V
H3DK-HDS AC200-240V picture photo
Mfg. Part Number
H3DK-HDS AC200-240V
Brief Description
RELAY TIMER OFF DELAY 5A 200-240
Datasheet Download
H3DK-HDS AC200-240V.pdf
Availability of H3DK-HDS AC200-240V
QUANTITY
H3DK-HDS AC200-240V Order Process
Ship out your order
Specifications of H3DK-HDS AC200-240V
Internal Part NumberEIS-H3DK-HDS AC200-240V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingH3DK Marking Apr/2012
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3DK-H
Relay TypeIntegrated
FunctionOff-Delay
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.1 Sec ~ 12 Sec
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage5A @ 250VAC
Voltage - Supply200 ~ 240VAC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Timing Adjustment MethodScrewdriver Slot
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3DK-HDS AC200-240V
Related LinksH3DK-HDS , H3DK-HDS AC200-240V Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3DK-HDS AC200-240V Details Description
Related parts for H3DK-HDS AC200-240V
IC OCT D-TYP TRANSP LATCH 20SOIC datasheet.pdf
IC RECEIVER FIBER OPTIC 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR STR 5ROW datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 500V 1111 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 4X24V 240W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 0.025 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
DIODE FAST REC R9G 900A 400V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf