Omron Automation & Safety H3DS-FL AC24-230/DC24-48
H3DS-FL AC24-230/DC24-48 picture photo
Mfg. Part Number
H3DS-FL AC24-230/DC24-48
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
RELAY TIME DELAY 1MODE DIN MNT
Datasheet Download
H3DS-FL AC24-230/DC24-48.pdf
Availability of H3DS-FL AC24-230/DC24-48
QUANTITY
H3DS-FL AC24-230/DC24-48 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3DS-FL AC24-230/DC24-48
Internal Part NumberEIS-H3DS-FL AC24-230/DC24-48
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3DS-F
Relay TypeIntegrated
FunctionRepeat Cycle, Twin Timer
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.1 Sec ~ 12 Hrs
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage5A @ 250VAC
Voltage - Supply24 ~ 230VAC, 24 ~ 48VDC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Timing Adjustment MethodScrewdriver Slot
Timing Initiate MethodInput Voltage, Trigger Signal
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3DS-FL AC24-230/DC24-48
Related LinksH3DS-FL AC24, H3DS-FL AC24-230/DC24-48 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3DS-FL AC24-230/DC24-48 Details Description
Related parts for H3DS-FL AC24-230/DC24-48
CAP CER 100PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
TG6050 SHEET 320X320X0.8MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS HL LOW P datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 3.6A D2PAK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE 1A 800V 75NS DO-41 datasheet.pdf