Omron Automation & Safety H3Y-2 AC200-230 10S
H3Y-2 AC200-230 10S picture photo
Mfg. Part Number
H3Y-2 AC200-230 10S
Brief Description
TIMER SS MINI DPDT 10SECONDS
Datasheet Download
H3Y-2 AC200-230 10S.pdf
Availability of H3Y-2 AC200-230 10S
QUANTITY
H3Y-2 AC200-230 10S Order Process
Ship out your order
Specifications of H3Y-2 AC200-230 10S
Internal Part NumberEIS-H3Y-2 AC200-230 10S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
FamilyTime Delay Relays
SeriesH3Y
Relay TypeIntegrated
FunctionRepeat Cycle, Self-Resetting
CircuitDPDT (2 Form C)
Delay Time0.5 Sec ~ 10 Sec
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage5A @ 250VAC
Voltage - Supply200 ~ 230VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3Y-2 AC200-230 10S
Related LinksH3Y-2 AC2, H3Y-2 AC200-230 10S Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H3Y-2 AC200-230 10S Details Description
Related parts for H3Y-2 AC200-230 10S
FIXED IND 330UH 520MA 1.15 OHM datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 400MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 55NS 48VFBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 500' datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.01% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC DDR 1GB 200MHZ 60BGA datasheet.pdf