Vishay/Sprague T95R107M025ESSS
T95R107M025ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T95R107M025ESSS
Brief Description
CAP TANT 100UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R107M025ESSS.pdf
Availability of T95R107M025ESSS
QUANTITY
T95R107M025ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R107M025ESSS
Internal Part NumberEIS-T95R107M025ESSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R107M025ESSS
Related LinksT95R107, T95R107M025ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R107M025ESSS Details Description
Related parts for T95R107M025ESSS
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMP datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG GRAY 500' datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 4.5A Lighting 9-SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf