Vishay/BCcomponents H472K47X7RL63J5R
H472K47X7RL63J5R picture photo
Mfg. Part Number
H472K47X7RL63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL
Datasheet Download
H472K47X7RL63J5R.pdf
Availability of H472K47X7RL63J5R
QUANTITY
H472K47X7RL63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of H472K47X7RL63J5R
Internal Part NumberEIS-H472K47X7RL63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesH
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H472K47X7RL63J5R
Related LinksH472K47X, H472K47X7RL63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
H472K47X7RL63J5R Details Description
Related parts for H472K47X7RL63J5R
IC DAC 10BIT 3V SRL-IN 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 200MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
ROUTING CARD STK600 datasheet.pdf
COLLET FFA.3E. - 5.5MM DIA datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 2W DO204AL datasheet.pdf
EE XP-E RED datasheet.pdf
FIXED IND 4.9NH 1.2A 81 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.47UF RADIAL datasheet.pdf