t-Global Technology H48-2-300-300-2.0-0
H48-2-300-300-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-300-300-2.0-0
Brief Description
H48-2 SHEET 300X300X2MM
Datasheet Download
H48-2-300-300-2.0-0.pdf
Availability of H48-2-300-300-2.0-0
QUANTITY
H48-2-300-300-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-300-300-2.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-2-300-300-2.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2-300-300-2.0-0
Related LinksH48-2-300, H48-2-300-300-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2-300-300-2.0-0 Details Description
Related parts for H48-2-300-300-2.0-0
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CLK TRP PLL PROG VCXO 20TSSOP datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 250V 150A datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 12V 84MA OUT datasheet.pdf
RTD L=100MM 4M STRIGHT datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W .5% RADIAL datasheet.pdf
250UF 6V 9.779X24.714 105C AXI datasheet.pdf